Hakkımızda

Modazzo, 5 yılı aşkın süredir moda dünyasının `High-End` kabul ettiği seckin markaların, exclusive tasarımlarını, siz moda severlerle buluşturan bir websitesidir.

2012 yılında internet dünyasında moda severlerle buluşan Modazzo.com, gecen 5 yılda müşterilerinin güveni ile büyümüş, bugün 300'den fazla markanın 30.000 den fazla tasarımının satışını gerçekleştiren büyük bir moda platformudur.

Lüks tüketimde, rakiplerinin aksine, tedariklerini doğrudan markadan yaparak yakaladığı fiyat avantajını müşterilerine yansıtan Modazzo.com, müşterilerinin ilk tercihi olmayı amaçlamaktadır.

Sermaye yapısı Amerika ve Türkiye ortaklı olan Modazzo, internet satışlarındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmekte ve müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır.

YIL 1. Çeyrek 2. Çeyrek 3. Çeyrek 4. Çeyrek
2011 264.882,00 TRY 586.332,00 TRY 755.833,00 TRY 927.885,00 TRY
2012 994.002,00 TRY 1.004.827,00 TRY 1.283.032,00 TRY 1.588.644,00 TRY
2013 1.208.443,00 TRY 1.472.663,00 TRY 1.803.882,00 TRY 2.003.822,00 TRY
2014 1.563.964,00 TRY 1.780.540,00 TRY 3.337.992,00 TRY 3.825.512,00 TRY
2015 5.169.820,00 TRY 3.630.236,00 TRY 4.284.660,00 TRY 4.267.464,00 TRY
2016 3.985.128,00 TRY 4.564.620,00 TRY 4.007.744,00 TRY 4.472.860,00 TRY
2017 3.680.260,00 TRY - - -


Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl üye olurum?

Websitemize Üye Ol linkine tıklayarak üye olabilirsiniz.

Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?

Websitemizde en yüksek güvenlik sistemi olan Comodo 256 bit SSL şifreleme kullanılmaktadır. Comodo SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına alır. Sitemizde gördüğünüz Comodo SSL sertifika logosu, site içerisindeki tüm bilgilerinizin korunduğunu gösterir. Kredi kartı bilgileriniz doğrudan bankanıza gönderilir ve sistemimizde saklanmaz. Modazzo.com şahsi bilgilerinizin üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmasına izin vermez.

Satılan ürünler orjinal mi?

Websitemizde satışı gerçekleştirilen tüm ürünler doğrudan markalardan ya da satış/dağıtım izni olan `reseller`lardan tedarik edilmektedir. Ürünler orijinal ambalaj ve sertifikalarıyla tarafınıza teslim edilmektedir.

Kargo ücreti ne kadar?

Websitemizden yapacağınız alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.

Siparişim kaç günde adresime ulaşır?

Siparişiniz, aksi belirtilmedikçe 2-7 iş günü içerisinde iletmiş olduğunuz teslimat adresinize gönderilir.

Teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Siparişinizin adresini belirttiğiniz adresten farklı bir adrese göndermek istiyorsanız, destek@modazzo.com adresine mail atmanızı rica ederiz. Müşteri ilişkileri sorumlularımız tarafınıza dönüş yapacaktır. “Hesabım” sayfasından da kayıtlı adresinizi güncelleyip yeni adres ekleyebilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise destek@modazzo.com adresine mail atarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Siparişimi iptal ettim, iadem ne kadar zamanda gerçekleşir?

Siparişinizi iptal etmeniz ardından 3 iş günü içinde ödeme yönteminize göre kredi kartınıza ya da banka hesabınıza tarafımızdan yapılır. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

Ödeme seçenekleriniz nelerdir?

Ödemelerinizi Havale/EFT veya kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Kupon Kodunu nasıl kullanabilirim?

Satın almak istediğiniz ürünü sepetinize ekledikten sonra, sepet sayfanızda sağ sütunda “Alışverişi Tamamla” butonunun altında bulunan “İndirim Kuponu” alanına kupon kodunuzu yazınız. “Uygula” butonuna tıkladığınızda indiriminiz sepet toplamınıza yansıyacaktır.

Siparişlerimi hediye paketi yaptırabilir miyim?

Modazzo’dan vereceğiniz sipariş aşamasında “Hediye Paketi” seçeneğini işaretleyebilir ve dilerseniz hediye notu ekleyebilirsiniz.

Satın aldığım bir ürünü değiştirebilir ya da iade edebilir miyim?

Websitemizden sipariş vermiş olduğunuz ürünü, kullanılmamış ve zarar görmemiş olması şartıyla, 30 gün içerisinde faturanız ve ürünün ambalajı ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Yeni ürünlerinizden nasıl haberdar olabilirim?

Modazzo’ya üye olmanız halinde tüm yenilik ve dönemsel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ana sayfadaki e-bülten kayıt formuna da mail adresinizi girerek tüm yeni ürünlerden, sezon indirimlerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.

E-Bülten almak istemiyorum ne yapmalıyım?

Son gelen e-bültenimizin en altında yer alan "Üyelikten ayrılmak istiyorum” linkine tıkladığınızda otomatik olarak e-bülten üyeliğiniz sonlanacaktır.

Teknik problemler yaşıyorum ne yapmalıyım?

Yaşadığınız tüm teknik problemleri destek@modazzo.com adresine iletebilirsiniz.

Buradaki bilgilerin bana yeterli olmayacağını düşünüyorum. Müşteri hizmetlerinden birisiyle nasıl görüşebilirim?

Hafta sonları ve resmi tatil günleri hariç 09:00-17:00 saatleri arasında destek@modazzo.com adresinden Müşteri Hizmetleri ekibimize başvurabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

Modazzo.com, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için 256 bit Comodo Secure Sockets Layer (SSL) teknolojisi kullanmaktadır. Comodo SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır.

Sitemizde gördüğünüz Comodo SSL sertifika logosu, site içerisindeki tüm bilgilerinizin korunduğunu gösterir.

Kredi kartı bilgileriniz doğrudan bankaya gönderilmekte, sistemimizde saklanmamaktadır. Modazzo.com şahsi bilgilerinizin üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmasına izin vermez.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Modazzo.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Tüm işlemlerin Modazzo.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Kişisel bilgilerinizin nasıl toplandığı ve ne amaçla kullanıldığı konusunda daha detaylı bilgiye Gizlilik İlkeleri’nden ulaşabilirsiniz.

Teslimat ve İade

Siparişiniz 2-7 iş günü içerisinde kayıtlı kargo adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir. Siparişinizi vermeden evvel teslimat adresinizi kontrol ediniz.

İade

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

  • İade edeceğiniz ürünü 30 gün içerisinde orijinal faturası ve faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde UPS ile UX75432 kodunu kullanarak göndermenizi rica ederiz.

  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

  • Giyim ürünleri, kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.

  • İç giyim ürünleri, mayo, bikini vb. ürünler hijyen koşulları sebebi ile iade alınamamaktadır.

  • Abiye ürünler, gece kıyafetleri iade alınamamaktadır.

  • İade koşullarına uygunluğu kontrol edilen ürün/ürünlerin bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 3 iş günü içerisinde yapılacaktır. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi

1. Taraflar a) MODAZZO.COM  internet sitesi (Bundan böyle ETİCARET olarak anılacaktır).

b) ETİCARET  internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ("Üye")

2. Sözleşmenin Konusu İşbu Sözleşme’nin konusu ETİCARETİ’nın sahip olduğu internet sitesi ETİCARET’ten üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 3.1. Üye, ETİCARET  internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, ETİCARET'in bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

3.2. Üye, ETİCARET tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından ETİCARET'e karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, ETİCARET'in söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

3.3. Üye ETİCARET  internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

3.4. Üye, ETİCARET  internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

3.5. ETİCARET internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin ETİCARET ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. ETİCARET'in üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.6. ETİCARET, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, ETİCARET  internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden ETİCARET'ten tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

3.7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

3.8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, ETİCARET’i bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, ETİCARET'in üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

3.9. ETİCARET'in her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, ETİCARET'in hiçbir sorumluluğu yoktur.

3.10. ETİCARET internet sitesi yazılım ve tasarımı ETİCARET mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar  üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

3.11. ETİCARET tarafından ETİCARET internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

3.12. ETİCARET kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. ETİCARET, üyenin ETİCARET  internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.

3.13. ETİCARET’e üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında ETİCARET iştiraki olan tüm şirketler tarafından  kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler  ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, ETİCARET’e üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin  yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, ETİCARET  iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, ETİCARET iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece  üyeliği sona erdiğinde de  verilerin toplanmasına, ETİCARET iştiraki olan tüm şirketler ile paylaşılmasına, ETİCARET iştiraki olan tüm şirketler tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği  sürece ETİCARET ve ETİCARET iştiraki olan tüm şirketlerin  kendisi ile  internet, telefon, SMS,  vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması,  paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve ETİCARET iştiraki olan şirketleri sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini ETİCARET’in müşteri hizmetleri çağrı merkezlerine  iletebilir.

3.14. ETİCARET, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya ETİCARET’e tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) ETİCARET ve ETİCARET web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

3.15. ETİCARET web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye ETİCARET web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

3.16. ETİCARET sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya ETİCARET web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

3.17. ETİCARET, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm , yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

3.18. Taraflar, ETİCARET a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

3.19. ETİCARET, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Hesabım” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir.

4. Sözleşmenin Feshi İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya ETİCARET tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. ETİCARET üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5. İhtilafların Hali İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6. Yürürlük Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

İletişim

Bize destek@modazzo.com adresinden ulaşabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

+90